06.06.2023

Wystawa końcoworoczna prac studentek i studentów Wydziału Architektury Wnętrz i Wydziału Wzornictwa

CZĘŚCI WSPÓLNE

7–15 czerwca 2023
Wydział Wzornictwa i Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie
Ermitaż, Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa, ul. Myśliwiecka 1A

Na czas remontu budynku Wydziałów Wzornictwa i Architektury Wnętrz, przenosimy wystawę końcoworoczną do Ermitażu, korzystając z gościnności Muzeum Łazienki Królewskie.

Wernisaż: 7 czerwca, godz. 18.30
Wystawa czynna od 9 do 15 czerwca w godzinach 10–16

/ w sobotę i niedzielę od godziny 12 /

(…) Kwitnące drzewa, gorączka, a potem rozleniwiające ciepło to oznaki nadciągającego roku akademickiego, a wraz z nim — pory ukończenia projektów końcoworocznych, realizowanych w trakcie wielu prób, choć również tych tworzonych na ostatnią chwilę!

Projekty osób studenckich, prezentowane w jednym z najstarszych warszawskich budynków, z dala od pracowni, remontowego pyłu i hałasu, otrzymują nowy kontekst i, na co liczymy, także nową publiczność.

Prezentowane prace są materialnym przystankiem w procesie edukacji: odpowiedzią na zadane przez prowadzących ćwiczenie projektowe, wyróżnione na koniec roku lub będące śladem niezgody z pierwotnym założeniem, efektem poszukiwań własnej drogi projektowej, często śmiało wykraczającej poza ramy designu.

Co łączy osoby reprezentujące oba wydziały? Czy jest to niepewność o jutro, któremu projektowanie tak usilnie próbuje zaradzić? A może poszukiwanie piękna i harmonii w niełatwych czasach? Tworzenie wnętrz i otoczenia, które dają komfort, schronienie, wytchnienie?

Części wspólne to ekspozycja kilkudziesięciu obiektów, lub fragmentów większych projektów, które składają się, mamy nadzieję, w jedną, choć różnorodną mapę, podkreślająca wiele możliwości i sposobów myślenia o naszym najbliższym otoczeniu i przestrzeni, a może szerzej — o nas samych?

W wystawie biorą udział

Wydział Architektury Wnętrz

• Pracownia Podstaw Projektowania, dr Katarzyna Bucholc, mgr Joanna Dudek, mgr Ewa Haładyj-Proć
  • Pracownia Detal Miasta, prof. Jerzy Bogusławski, mgr Zuzanna Spaltabaka
  • Podstawy Projektowania Graficznego i Portfolio, dr Maciej Małecki, mgr Jacek Gburczyk
  • I Pracownia Komunikacji Wizualnej, dr hab. B. Krasulak, prof. Uczelni, dr Maciej Małecki, dr Julia Karłowska
  • II Pracownia Komunikacji Wizualnej, prof. Piotr Leonard Jaworowski, dr Julia Karłowska
  • I Pracownia Projektowania Wnętrz, dr hab. Radosław Skalski, mgr Zuzanna Trzcińska
  • II Pracownia Projektowania Wnętrz, dr hab. Beata Dobryjanowicz, mgr Marta Czeczko
  • III Pracownia Projektowania Wnętrz, dr Iwona Kalenik, mgr Agnieszka Kacprzak
  • I Pracownia Wystawiennictwa, dr hab. Barbara Kowalewska, prof. Uczelni, dr Anna Skołożyńska – Cieciera
  • II Pracownia Wystawiennictwa, dr hab. Monika Rzepiejewska, mgr Konrad Matuszewski
  • III Pracownia Wystawiennictwa, dr Adam Orlewicz, mgr Kamil Kowalski
  • I Pracownia Projektowania Mebla, dr Michał Kapczyński, dr Jan Kochański
  • II Pracownia Projektowania Mebla, dr Tomasz Gałązka, dr Maciej Jelski
  • Pracownia Rzeźby i Rysunku, dr hab. Antoni Grabowski, prof. Uczelni
  • Pracownia Rzeźby i Rysunku II, dr hab. Krzysztof Franaszek
  • I Pracownia Malarstwa i Rysunku, prof. Andrzej Zwierzchowski, dr Tomasz Knorowski
  • II Pracownia Malarstwa i Rysunku, dr hab. Jarosław Radel, dr Anna Krzemińska
  • Pracownia Projektowania Architektonicznego, dr inż arch. Konrad Styka, prof. Uczelni, mgr Volodymyr Melymuka
  • Perspektywa Odręczna i Geometria, mgr Monika Bartczak
  • Pracownia Architektury Krajobrazu, dr Elżbieta Myjak – Sokołowska, mgr Jakub Botwina
  • Projektowanie Partycypacyjne, dr Dariusz Śmiechowski, mgr Marta Zimińska
  • Pracownia Intermediów, dr Zuzanna Sadowa, dr Marta Jarnuszkiewicz
  • Pracownia Tkaniny w Architekturze, prof. Stanisław Andrzejewski, dr Eliza Proszczuk
  • Pracownia Fotografii, dr hab. Anna Plewka, mgr Klaudia Majewska

Wydział Wzornictwa

• Eksperymentalna Pracownia Drewna, dr Paweł Jasiewicz, ad.
  • Pracownia Kompozycji Brył i Płaszczyzn, dr Ewa Maria Śmigielska, ad., dr Antonina Konopelska ad.
  • Pracownia Materiałoznawstwa i Projektowania Tkanin, dr Magdalena Komar
  • Pracownia Projektowania Ceramiki, dr Bartłomiej Mejor, as.
  • Pracownia Projektowania Komunikacji Wizualnej i Typografii, prof. zw. Artur Frankowski
  • Pracownia Projektowania Kontekstualnego, prof. zw. Jerzy Porębski
  • Pracownia Projektowania Opakowań i Marek, dr hab. Maciej Konopka, prof. Uczelni
  • Pracownia Podstaw Projektowania 2, prof. Wojciech Małolepszy, dr Robert Pludra, ad.
  • Pracownia Projektowania Przestrzeni Publicznej, dr Paweł Grobelny, ad.
  • Pracownia Projektowania Społecznego, prof. zw. Michał Stefanowski
  • Pracownia Projektowania Strategii Ekologicznych, prof. zw. Grzegorz Niwiński
  • Pracownia Projektowania Ubioru 1, mgr Irina Dzhus
  • Pracownia Projektowania Ubioru 2, mgr Zuzanna Srebrna, st. wykł.
  • Pracownia Projektowania Ubioru 3, mgr Manon Kundig, st. wykł.
  • Pracownia Rysunku i Malarstwa 1, dr Mikołaj Chylak, ad.
  • Pracownia Rzeźby i Multimediów, prof. zw. Wiktor Gutt, dr Cezary Koczwarski, ad.

Realizacja wystawy: Wydział Wzornictwa i Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie we współpracy z Panią Barbarą Jezierską i Zespołem Muzeum Łazienki Królewskie | Zespół kuratorski: Agnieszka Kacprzak, Iwona Kalenik, Eliza Proszczuk (Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie) & Romuald Demidenko, Michał Grzegorzek (Program Publiczny, Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie).

Identyfikacja: Jakub Jezierski
Nawigacja: Magdalena Małczyńska-Umeda