dr hab. Joanna Walendzik-Stefańska, prof. uczelni

absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, profesor nadzwyczajny dwóch  warszawskich uczelni  – Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych  i Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.
Aktywna w zawodzie od 1983 roku jest projektantką obiektów  architektonicznych, projektów wnętrz i mebli . W  ostatnich dziesięciu latach działa  głównie w obszarze  architektury sakralnej i zabytkowej.
Wspólnie z mężem – architektem Piotrem Stefańskim w ramach autorskiej pracowni realizuje monumentalne obiekty sakralne jak np. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi i kościół pw. św. Wacława w Warszawie, projektuje wnętrza kościołów i kaplic (kaplice w portach lotniczych Warszawy i Łodzi, kaplica adoracji w łódzkiej Archikatedrze) oraz  rewitalizacje obiektów historycznych (Klasztorny  Zespół Pokamedulski  na Wigrach -współpraca z as. Anną Egert).
Projektuje i realizuje witraże m.in. w kościołach Krakowa i Łodzi, w  Suszcu k/Pszczyny, Drzewocinach, Suwałkach, Łukowie.
W środowisku akademickim działa naukowo jako promotor i recenzent prac doktorskich i habilitacyjnych. Od 1998 roku jest opiekunem Koła Naukowego Studentów WAW, a od roku Pełnomocnikiem Dziekana ds. Studiów Podyplomowych WAW.