Wydział Architektury Wnętrz jest wydziałem stuprocentowo projektowym – umożliwia zdobycie szerokiego spektrum profesjonalnych umiejętności i wiedzy, ale także indywidualny rozwój w obszarze tzw. sztuk czystych. Studia na Architekturze Wnętrz to obiecujące perspektywy spełnienia zawodowego w wielu obszarach twórczych działań.
W orbicie profesjonalnych zainteresowań absolwentów wydziału znajdują się wystawiennictwo oraz projektowanie wnętrz i mebli, a także przestrzeni publicznych w obszarach detalu miasta i komunikacji wizualnej. Wśród osób studiujących są też i takie, które skupiają się na malarstwie, rzeźbie, intermediach czy tkaninie. Tak szeroka gama możliwości wynika z bogatego programu studiów, realizowanego przez aktywnych zarówno zawodowo, jak i artystycznie wykładowców.
Wydział Architektury Wnętrz oferuje różnorodne formy nauczania – jednolite, dziesięciosemestralne magisterskie studia stacjonarne; studia dwustopniowe niestacjonarne – siedmiosemestralne I stopnia oraz czterosemestralne II stopnia, a także dwusemestralne studia podyplomowe.
Projektowanie przestrzeni
Głównym polem zainteresowania w procesie dydaktycznym jest szeroko rozumiane projektowanie przestrzeni. Dzięki temu program kształcenia Wydziału Architektury Wnętrz jest bogaty i zróżnicowany. Koncentruje się na przekazaniu skomplikowanej, specjalistycznej wiedzy oraz na wykształceniu kompetencji niezbędnych do uprawiania zawodu architekta wnętrz. Uczy, że warsztat projektanta zajmującego się wnętrzami, meblem, wystawiennictwem i przestrzenią publiczną jest złożony i wieloaspektowy.
dr hab. Bazyli Krasulak, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz