„Digital Pharaoh „One Concept…Inspiration Series”

17 października 2018 r. na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Digital Pharaoh „One Concept…Inspiration Series” dr.Mrohameda Zakarii Soltana- wykładowcy w Faculty of Applied Arts Advertising Department, October 6 University in Cairo, Egypt. Wystawę objął patronatem i otworzył Ambasador Arabskiej Republiki Egiptu- Pan Hosam Alkaweesh. Mowę powitalną wygłosił Prorektor Prof. Jerzy Bogusławski i kuratorka wystawy Anna Krzemińska.

Artysta Mohamed Zakaria Soltan zaprezentował 40 grafik cyfrowych o żywiołowej kolorystyce i symbolice zainspirowanej sztuką cywilizacji starożytnego Egiptu. Swoją drogę twórczą omówił również podczas prezentacji multimedialnej „My Digital Pharaoh – Silk Road”. W wydarzeniu brali udział również: przedstawiciele dyplomacji- Prof. dr hab. Ezzaldin, Pani Marwa Elhusseiny- Pierwszy Sekretarz Ambasady Egiptu; Prorektor Wiktor Jędrzejec, Profesorowie z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i innych miast, m.in. Prof. Dariusz Kaca i Prof. Mirosław Pawłowski. Wydział Architektury Wnętrz reprezentowali Prodziekani: dr hab. Barbara Kowalewska i dr Konrad Styka. Dokumentację fotograficzną wydarzenia przygotowali: dr Anna Plewka i Konrad Matuszewski. Dokumentację filmową przygotował Pan Marek Grzona z Fundacji Orion, Villa Orłowo, a identyfikację graficzną wystawy- Maciej Małecki.

To pierwsza wystawa z cyklu pokazów przedstawicieli zagranicznych jednostek akademickich w celu nawiązania współpracy kulturalnej i naukowej Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie © 2018